Ocenite ovaj članak
(1 Glas)

Savetovalište o zdravijoj ishrani

U našoj prodavnici zdravije hrane, biošopu “Makrobiotic prom” u Kičevskoj 30, Beograd, našoj PRODAVNICI OTVORENOG SRCA, svakog ponedeljka u prilici ste da dobijete najbolje savete od vrhunskog nutricioniste.

Diplomirani nutricionista Slavica Matić, dugogodišnji saradnik časopisa “Zdrav život”, a sada i časopisa “Živeti zdravije”, dežura za vas od 12 do 16 časova.

Odgovore na sva pitanja u vezi sa dijetetikom, kako do optimalnih kilograma, kako do harmoničnog varenja i metabolizma, kako koristiti namirnice o kojima ne znate mnogo ali ste čuli da su značajne za naše zdravlje, i mnoga, mnoga druga, možete dobiti ukoliko izdvojite vreme i dođete do nas, u Kičevsku 30, Beograd (kod Kalenić pijace).

Prednost imaju oni koji su zakazali razgovore, na tel: 011/243-99-43

Dobrodošli u našu – PRODAVNICU OTVORENOG SRCA!

Poslednji put izmenjeno sreda, 26 januar 2011 08:17

komentara

0 Macrobiotic Prom 15-04-2011 17:47 #2
Belančevine soje imaju pozitivan uticaj na sniženje ukupnog nivoa masnoći u krvi a posebno na sniženje štetnog LDL holesterola. U našoj paleti proizvoda možete pronaći veliki broj prozvoda na bazi soje. Preporučujemo Vam pre svega tofu sir kao i namaze od tofu sira. Ukoliko konzumirate mesne prerađevine predlažemo Vam zdraviju alternativu u vidu sojinih viršli i kobasica kao i parizera i salame. Na ovaj način smanjićete unos zasićenih masti i holesterola u ishrani.

U slučaju hiperholesterol emije vrlo efikasan se pokazao i pivski kvasac pa Vam savetujemo 1-2 kašike pivskog kvasca razmućenog u sojinom ili običnom jogurtu.

U Vašem slučaju bi se trebalo svakako pridržavati svih pricipa pravilne ishrane što između ostalog podrazumeva i upotrebu integralnih žitarica koje takođe možete pronaći u našoj ponudi. Integralni pirinač, proso i heljda su već pripremljeni pa ih možete poneti i na posao čime ćete sebi obezbediti zdrav i hranljiv obrok.

U umerenim količinama možete koristiti putere od semenki kao što su budevin, kikiriki ili puter od susama(taan).

U manjim količinama dozvoljeni su i slatkiši jer ni jedan ne sadrži holesterol. Da li će to biti dijet torta, torta od rogača ili neki keks, odluku prepuštamo Vama.
Citiraj
0 milica 13-04-2011 15:16 #1
Molim Vas da mi ukazete koje od vasih MBP proizvoda mogu koristiti sa dijagnozom hiperholesterol emijom i hipertrigliceri demijom, hvala unapred na odgovoru jer zelim da promenim nacin ishrane, pozdrav
Citiraj

Dodaj komentar

Poštovani ljubitelji makrobiotike, poštovani kupci i klijenti, dobrodošli su svi vaši komentari osim u sledećim slučajevima...
- kada su uvredljivi...
- kada u njima postoje pretnje, vulgarnosti bilo kog tipa, klevete i slično.
- kada su zapravo neka vrsta (samo)reklamerstva.
- iz komentara ćemo odstranjivati lične podatke (brojeve telefona, e-mail, kućne adrese itd.).
Zadržavamo pravo da ne obrazlažemo razloge za neobjavljivanje poruka (komentara).


Sigurnosni kod Osveži